Traverten Taş | Ertaş Granit - Mermer Masa - Modoko - Masko

Traverten Taş

Traverten Taş, traverten mermer ile farklılık göstermektedir. Ertaş Granit- Mermer ürünleri için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Traverten kaplıca sularının çökmesi ile oluşmuş bir kireç taşıdır. Traverten günümüz yapılarında en çok kullanılan taşlardan biridir. Travertenler tezgah, bina dış cephesi, veranda vb. zemin ve duvar gibi farklı uygulamalarda kullanılabilir.

Traverten Mermer Farkı 

Traverten ve Mermer her ikisi de aynı olsa bile, traverten ile mermer arasında bazı farklılıklar vardır.Bu farklılıklar ise; kullanım, tasarım ve uygulamalarda ancak anlaşılır şekilde ortaya çıkmaktadır.  Doğal taş olan traverten aynı mermer gibi çok eski bir tarihe dayanmaktadır. Traverten de mermer gibi doğal bir taştır. Mermer ise başkalaşım geçiren içinde yüksek oranda kalsiyum karbonat ve magnezyum bulunduran kayaçlardır. 

  • Mermer, travertene göre daha dayanıklıdır. 

  • İkisi de antibakteriyel özelliktedir.

  • Mermer traverten daha az leke tutar. Bu nedenle de mobilyalarda daha sık kullanılır.

  • Traverten mermere göre daha az çeşitlilik gösterir.

  • Mermer tezgah seçimlerinde daha çok kullanılırken traverten zemin kaplama olarak kullanılır. Ancak traverten tezgah da kullanılmaktadır.

  • Mermer, travertene göre daha serttir.

Mermer yüzeyi belli aralıklarla bakım (silim-parlatma) ve sulu zeminlerde kaydırmazlık için patinato uygulaması isterken, traverten de ise; montaj öncesi kullanılacak yüzey ve kullanım amacına göre, kaymazlık ve sızdırmazlık (Emprenye) uygulamalarından geçmesi gerekir. Bakım gerektirmemesi özelliği ile traverten taş,  mermerlere göre ev dekorasyonlarında daha çok tercih edilebilmektedir.

Traverten Taş ile ilgili anahtar kelimeler; traverten, traverten mermer, traverten fiyatları, traverten taşı, traverten kaplama, traverten taş fiyatları, traverten mermer fiyatları, traverten patlatma taş, traverten yer döşemesi

Özel ve Zarif Granit Desenler

Kristal yapısı ile farklı ve modern bir yapı oluşturan " granit " modellerimiz, büyüleyici güzelliği ve kullanışlı yapısı ile en çok tercih edilen modellerin ana malzemesi olma başarısını uzun yıllardır kaptırmamaktadır.

Zarif ve bir o kadar da özel tasarımları daha yakından görmek için fabrikamıza gelebilir ya da örnek olarak izlere sunmuş olduğumuz modelleri inceleyebilirsiniz.

Taşlar ile oynamak, sanattır !

Özel ve Zarif Granit Desenler | Ertaş Granit - Mermer Masa - Modoko - Masko